how to create a site for free

Biblioteka

Karolina Dobosz, 22.05.2017

W roku szkolnym 2016/2017 Biblioteka Miejska organizowała cyklicznie różnorodne zajęcia dla naszych podopiecznych. Dzieci miały możliwość spotkania z książką, ale także z różnorodnymi technikami plastycznymi. Wychowankowie tworzyli kosze z papierowej wikliny, kartki walentynkowe dla najbliższych, miotły Harrego Potera itp. Byliśmy gościnnie na przedstawieniach organizowanych przez bibliotekę. Wraz z paniami graliśmy w gry planszowe. Obchodziliśmy Święto Czekolady oraz Mikołajki. 

Dzieci ze Świetlicy Familia bardzo dziękują paniom z Biblioteki Miejskiej za poświęcony czas i super zajęcia :-) 

Wigilia 2016 - Familia I

Karolina Dobosz, 22.05.2017

22 grudnia 2017r. odbyło się spotkanie wigilijne w naszej świetlicy.

Ksiądz Krzysztof Gwidziński rozpoczął wigilię od czytania Pisma Świętego, a następnie podzieliliśmy się opłatkiem. Śpiew kolęd i piosenek świątecznych umilał nam ten wieczór, a zapach choinki i blask światełek wprowadził nas w świąteczny nastrój.

Dzięki księdzu i innym darczyńcom dzieci otrzymały wspaniałe paczki świąteczne.

Wigilia 2016 - Familia II

Małgorzata Bryda, 22.07.2016

Mikołajki w świetlicy 2016

Karolina Dobosz, 22.05.2017

7 i 8 grudnia 2016r. w naszej świetlicy odbyły się Mikołajki. Klub Rotary - Orłowo zorganizował nam spotkanie z Mikołajem. Dzieci przygotowały piosenki świąteczne i wierszyki dla Mikołaja.

Otrzymaliśmy laptopa firmy Acer, kosz owoców i słodyczy, książek oraz gier komputerowych.

Kolejną atrakcją tego dnia okazał się występ magika. Zarówno dzieci, jak i dorośli byli po wielkim wrażeniem sztuczek magicznych. 

Radna dzielnicy Grabówek pani Janina Wasylka wspólnie z Radnym Miasta Gdyni panem Jarosławem Kłodzińskim również zagościli w naszych progach. Mikołaj spędził z dziećmi miłe chwile. Dzieci z uwagą słuchały opowiadań i zagadek Świętego Mikołaja. 

Rajd Mikołajkowy

Karolina Dobosz, 21.05.2017

W sobotę 3 grudnia 2016 r. braliśmy udział w Rajdzie Mikołajkowym. Wyruszyliśmy z plaży w Mechelinkach z pod pomnika przyrody. Brzegiem morza wędrowaliśmy na spotkanie z Turystycznym Mikołajem, który czekał na nas w pensjonacie Przemyk. Rajd zakończył się gorącą herbatą, poczęstunkiem i upominkami. Było fajnie, pogoda super i mega dotlenienie. W przyszłym roku też postaramy się wystartować!

Galeon

Karolina Dobosz, 21.05.2017

„W zdrowym ciele zdrowy duch”

W każdą środę dzieci z utęsknieniem czekają na zajęcia sportowe w Galeonie.

Oprócz zabaw z piłką i chusty Klanzy, dzieci świetnie poradziły sobie z opanowaniem ćwiczeń według Weroniki Sherborne.

Zumba

Karolina Dobosz, 21.05.2017

Od października do grudnia 2016 r. odbywały się dla podopiecznych świetlicy Familia zajęcia sportowo - ruchowe przy muzyce, dzięki Radnej Dzielnicy Grabówek- pani Janinie Wasylka. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach pod czujnym okiem pani Agnieszki- trenerki Zumby. Na ostatnich zajęciach każdy uczestnik otrzymał dyplom z pamiątkowym zdjęciem, a naszej wspaniałej trenerce wręczyliśmy puchar.

Dzień Chłopaka 2016

Karolina Dobosz, 20.05.2017

30 września firma Creatus II z Mysłowic przygotowała gry i zabawy dla dzieci z naszej świetlicy z okazji Dnia Chłopaka. Podopieczni aktywnie uczestniczyli w zajęciach: zabawy chustą animacyjną, tworzenie baniek mydlanych, wspólne budowanie okrętu, tańce przy muzyce morksiej, malowanie twarzy itp. Uczestnicy brali udział w różnorodnych pirackich konkursach zdobywając pirackie skarby. Towarzyszył nam dobry humor i wiele radości. 

Podsumowanie roku 2015/2016

Karolina Dobosz, 20.05.2017

Prezentacja dla uczniów :-)

Zapisy na rok 2014/2015

Jan Nowak, 21 sierpień 2014

Świetlica FAMILIA na Grabówku rozpocznie pracę i zapisy na kolejny rok 2014/2015 22 września 2014 r. Przesunięcie spowodowane jest z powodów niezależnych. 


tel. 509 438 587

Świetlica FAMILIA II z Karwin już rozpoczęła pracę i zaprasza wszystkich chętnych do siebie w celu zapisania lub odnowienia kontraktu w nowym 2014/2015 roku.


tel. 504 071 418

Wyjścia grupy II z FAMILII - Grabówek na miejską plażę w Gdyni

15 lipiec 2014

W miesiącu kwietniu i maju, średnia grupa korzystała z pięknej miejskiej plaży by grać w piłkę siatkową i spędzać czas na maksymalnie wyposażonym placu zabaw. Wyjścia były zainicjowane przez uczestników grupy w oparciu o podpowiedź prowadzącej by wyjść poza świetlicę. umiejętność dialogu i współpracy szybko doprowadziła do podjęcia decyzji o planie grupy, potrzebne były: piłka siatkowa, napoje, prowiant, ramy czasowe. Można zastanawiać się czy to imponujące warunki w naszym kochanym mieście Gdynia czy tkwiące potencjały w dzieciach spowodowały, że zabawa była tak dobra. Bez tej plaży można by się obejść, bez przepływu dobrej energii w grupie ludzi nie.

Sprawozdanie z wypoczynku zimowego w świetlicy Familia, półkolonie luty 2014 r.

10 marzec 2014

Świetlica Familia zorganizowała wypoczynek dla podopiecznych w pierwszym tygodniu ferii. Godziny pracy z dwóch tygodni zostały skumulowane w taki sposób, by możliwe były dłuższe spotkania każdego dnia, z każdą grupą.


Ferie rozpoczęły się 20 stycznia 2014r. Każdego dnia trzy grupy przychodziły do świetlicy według ustalonego harmonogramu zajęć, zjadały śniadanie, brały prowiant i wychodziły z wychowawcą lub całą społecznością, wszystkie grupy i wszyscy wychowawcy.


20 stycznia, w poniedziałek, wszystkie grupy udały się na kręgle do klubu U7.

Dodatkowo grupa pierwsza spędziła trochę czasu w świetlicy na ulubionych zabawach (X box, komputery).


21 stycznia, wtorek był dniem kinowym. Wszystkie grupy wybrały się do gdyńskich kin. Grupa pierwsza i druga do kina Helios na filmy pt. „Wędrówki z dinozaurami” a starsi na film pt. „Hobbit”. Oba filmy grano w 3D, co stanowiło dodatkową atrakcję dla dzieci. Grupa trzecia wybrała Multikino oraz dwa różne filmy do wyboru, jeden z nich to „Skubani’ a drugi „Wilk z Wall Street”.


22 stycznia w środę wszyscy podopieczni wraz z wychowawcami pojechali na zajęcia do Parku Naukowo Technologicznego, na wystawę Experymentu.

Tam przez większość popołudnia dzieci zwiedzały, oglądały stanowiska

, eksperymentowały, poznawały prawa fizyki, matematyki, biologii w sposób doświadczalny, aktywny i interesujący.


W czwartek, 23 stycznia każda grupa spędzała czas oddzielnie. Grupa pierwsza wybrała się na zajęcia i zwiedzanie do Gdyńskiego Akwarium. Po obejrzeniu akwariów rozmieszczonych na trzech piętrach budynku, najmłodsi mogli doświadczyć kontaktu z żywymi rybami w „sali mokrej”, następnie obejrzeli prezentację przygotowaną dla dzieci o krajach skandynawskich, ich kulturze, historii, przyrodzie. Pod koniec wizyty dzieci zostały zaproszone do pomieszczenia, w którym dorastały małe rekiny, która to sala nie była przeznaczona dla zwiedzających, co było dodatkową atrakcją. Zwiedzanie zakończyliśmy wizytą w laboratorium, gdzie można było oglądać pod mikroskopem żyjątka morskie oraz wysłuchać wykładu na ich temat. W drodze powrotnej, po dość długim spacerze przy bardzo mroźnej pogodzie, grupa posiliła się i ogrzała w „Paczusiu”. W tym samym czasie grupa druga sprawdzała swoje umiejętności sportowe na gdyńskim lodowisku. Wszyscy wykazali się dużą odwagą, wytrzymałością i umiejętnościami, co widać

na zdjęciach zrobionych przez wychowawcę. Po wysiłku fizycznym i zmarznięciu grupa ogrzewała się przy herbacie w restauracji „Ankor” nieopodal lodowiska. Grupa trzecia spotkała się tego dnia w świetlicy w godzinach popołudniowych i spędzała czas na ulubionych zajęciach i rozmowach.


W piątek, 24 stycznia grupa pierwsza i druga po całym tygodniu wędrowania po gdyńskich atrakcjach odbywała zajęcia w pomieszczeniach świetlicy. Dla grupy pierwszej, był to dzień zakończenia półkolonii i podsumowania wypoczynku. Dzieci spędziły czas na zabawach, opowiadaniu o tym co im się podobało w minionym tygodniu, na pożegnanie otrzymały słodycze. Po zajęciach grupy pierwszej, przyszli uczestnicy grupy drugiej by również w atmosferze zaufania i bezpieczeństwa rozmawiać o ważnych dla siebie sprawach oraz spędzić czas na zabawie.


W piątek zakończyły się zajęcia dla grupy pierwszej, a w sobotę dla pozostałych podopiecznych. Pożegnaliśmy się na tydzień, podczas którego dzieci będą mogły spędzić czas z rodzicami, wyjechać do rodzin, odpocząć w sposób zaplanowany przez opiekunów.


Podopieczni z grupy drugiej i trzeciej zakończyli ferie ze świetlicą w sobotę 25 stycznia. Młodzież spędziła ten dzień na zajęciach z wychowawcami i animatorem, który przygotował zadanie

pt. „Szukanie skarbu” w lesie na Grabówku. Dodatkowo grupa trzecia spędziła jak co roku „noc w świetlicy”. Jest to wydarzenie na które najstarsi czekają cały rok.